Кріплення гіпсокартонних листів. Який спосіб кращий?
Будь-яка будівля або приміщення має успішно виконувати покладені на неї функції. Тому під час будівництва завжди намагаються використовувати надійні матеріали, адже незначна економія нерідко призводить до серйозних наслідків, та й слов’янський менталітет не такий, щоб жити в картонних будинках. З цієї причини основне правило будь-якого будівництва – економія має бути розумною. Керуючись цим методом, ви завжди будете впевнені, що на вас не завалиться стеля.
Сучасний ремонт важко уявити без застосування “сухої штукатурки” або гіпсокартону. Адже в минулому столітті будівельники не надто дбали про вертикальність стін і горизонтальність стель, як підсумок і виникає необхідність вирівнювати далеко не 5-ти сантиметрові перепади подібним чином.
Існує кілька основних методик кріплення гіпсокартонних листів:
на гіпсовий клейовий склад із добавками, що забезпечують високу адгезію
на дерев’яний каркас із бруса за допомогою саморізів
на каркас із тонкостінних оцинкованих профілів скріплений “блохами”
Кожен зі способів монтажу має очевидні переваги та недоліки, що виникають виходячи з особливостей конкретного матеріалу. Деревина схильна до гниття і крутіння під впливом вологи, клей Perlfix не використовується для кріплення гіпсокартону на стелю, тоді як якісний сталевий профіль дає змогу виконувати роботи легко і швидко.
Різні виробники випускають профіль, який умовно ділиться на 4 категорії: економ, стандарт, посилений і преміум. Основною їхньою відмінністю виступає різне число ребер жорсткості, наявність або відсутність тиснення і застосування сталі різної товщини:
0,35 мм
0,4 мм
0,45 мм
0,5 – 0,55 мм
Що товщий профіль, то жорсткіший і стійкіший каркас. У разі використання сталі мінімальної товщини під час монтажу можуть виникати складнощі, оскільки в тонкій стінці профілю “блохи” не будуть надійно фіксуватися, що призведе до локальних ослаблень конструкції в місці стикування профілів. До того ж сам тонкостінний профіль не матиме достатньої жорсткості і може потребувати додаткового встановлення п-подібних кріплень.
Як ви можете переконатися, вартість елементів каркаса для кріплення гіпсокартону перебуває в одному ціновому діапазоні. Під час ремонту квартири вам навряд чи вдасться заощадити понад 100-150 гривень, але ризики, у що це виллється надалі, ви берете лише на себе…
Як ви можете переконатися, вартість елементів каркаса для кріплення гіпсокартону перебуває в одному ціновому діапазоні. Під час ремонту квартири вам навряд чи вдасться заощадити понад 100-150 гривень, але ризики, у що це виллється надалі, ви берете лише на себе.